راهنمای خرید گوشی و تبلت دست دوم -کارکرده

وب سایت موبایل کده با هدف فروش گوشی و تبلت ، دست دوم و کارکرده در سراسر ایران و بدون هیچ گونه واسطه گری ایجاد شده است.
موبایل کده با ساده سازی و روشن سازی فرآیند خرید و فروش انواع گوشی و تبلت ، شما را یاری می کند تا با کمترین دردسر و در کمترین زمان خرید و فروش خود را انجام دهید. در مقاله زیر به چند مورد اشاره میکنیم که برای خرید گوشی دست دوم-کارکرده شما را یاری می رساند.
خرید تلفن همراه دست دوم روش خوبی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها است ، اما بازار موبایل‌های دست دوم پر است از تلفن‌های دزدی که قفل شده و البته تلفن‌های خرابی که کارایی‌هایشان را از دست داده‌اند.باید در هنگام خرید به چند نکته حتما توجه داشت.
از خريدن گوشي هاي بدون جعبه قطعاً خودداري كنيد.
مشخصات سریال و جعبه گوشی منطبق باشند: تمامی مشخصات گوشی و جعبه آن را تطبیق دهید، مخصوصا IMEI را که شناسه منحصر بفرد هر گوشی است. با شماره گیری *#06# میتوانید به IMEI گوشی دسترسی پیدا کنید.
در زمان خريد گوشي هاي دست دو حتما" از فروشنده 24 ساعت مهلت تست بگيريد تا باطري و ساير قسمت هاي آن را به طور كامل تست كنيد.
تعمیر نشده باشد یا توسط فردی معتبر تعمیر شده باشد: گوشی های تعمیری معمولا با نگاه به پیچهایش قابل تمییز است. سعی کنید این گوشی ها را نخرید یا در صورت خرید، مطمئن شوید که تعمیرکارش فرد مطمئنی بوده است.
ظاهر تلفن همراه را چک کنید: لازم است بدنه موبایل صفحه نمایش و لنز دوربین به خوبی بررسی و وجود خش یا خوردگی در هر کدام از قسمت‌ها وجود دارد، مشخص شود. همچین باید مطمئن شوید که تلفن همراه آب‌خوردگی ندارد، علاوه بر آن بهتر است در صورت امکان نگاهی نیز به باتری موبایل بیندازید. همچنین هر قسمتی از موبایل که قابل باز کردن باشد لازم است باز شود تا بتوانید داخل آن را چک کنید.
همه پورت‌ها را بررسی کنید: سیم هندزفری خودتان را به موبایل وصل کنید و به یکی از فایل‌های داخل آن گوش بدهید، کابل شارژ را نیز به لپ تاپ وصل کنید، اگر تلفن با لپ‌تاپ شارژ بشود با پریز نیز شارژ خواهد شد.
سعی کنید یک فرد وارد همراهتان باشد: اگر این امکان را نداشتید، در مهلت تست حتما گوشی را به یک فردی که گوشی موبایل را میشناسد، نشان دهید. بعضی موارد جزئی در هر گوشی هست که فقط یک شخص وارد به موبایل میتواند تشخیص دهد.
ظاهر شدن علائم و يا اعداد بي دليل ، خاموش و روشن شدن مكرر گوشي ، خارج شدن ناگهاني از يك برنامه در حين اجرا و خالي و پر شدن خط شار‍ژ گوشي از ديگر نشانه هايي است كه در مورد گوشي هاي با قابليت نصب برنامه ميتواند نشانه غير استاندارد بودن نرم افزار هاي نصب شده يا ويروسي بودن و يا در مراحل پيشرفته مشكل سخت افزاري گوشي باشد.
ظاهر و صفحه نمایش گوشی را کاملا بررسی کنید: بدنه و صفحه نمایش گوشی را کاملا بررسی کنید تا خط و خش نداشته باشد. همچنین به پیکسلهای صفحه نمایش هم توجه کنید که سوخته نباشند. یک عکس رنگی را با گوشی باز کنید تا مطمئن شوید که مشکلی ندارد.
سیم کارت را داخل تلفن قرار دهید: با تلفنی که قرار است بخرید، تماس تلفنی برقرار کنید، با آن یک پیامک بفرستید و به اینترنت وصل شده و یک وب سایت را باز کنید. این کار بهترین روش برای این است که مطمئن شوید قسمت‌های اصلی تلفن به خوبی کار می‌کند.
لوازم جانبی و متعلقات داخل کارتن گوشی را به خوبی چک کنید و مورد تست قرار دهید.
کوشی را چند بار روشن خاموش نمایید، میزان نشان دهنده باطری نباید تغییر بکند و یا حداکثر یک خط دچار تغییر شود. اگر در هر بار روشن نمودن یک میزان متفاوت باطری را نمایش داد.باطری دستگاه ایراداتی دارد.
قبل از استحصال اطمینان از هویت مالک گوشی و دیگر موارد از پرداخت هرگونه وجهی به بهانه پیش‌پرداخت، بیعانه و ... خودداری نمایید؛لطفا قبل از پرداخت مبلغ ، گوشی موبایل را تحویل گرفته و سپس اقدام به پرداخت نمایید، از این رو «موبایل کده» هیچ مسئولیتی در مورد صحت موارد بیان‌شده در آگهی‌های موجود نخواهد داشت.
وب سایت موبایل کده هیچگونه گوشی برای فروش ندارد و فقط نمایش دهنده تبلیغات گوشی های فروشندگان می باشد و مسئولیتی در قبال آنها ندارد. توجه : سایت mobilekade.com هیچگونه مسوولیتی در قبال خرید و فروش هایی که در سایت انجام می شود ندارد. توصیه می گردد به منظور جلوگیری از کلاهبرداری های اینترنتی قبل از واریز وجه به حساب فروشنده حتما از اعتبار وی (از طریق تلفن ثابت و ...) مطمئن گردید.و در صورت امکان معامله خود را بصورت حضوری انجام دهید.